Gnocchi pesto

Ingrediënten voor 4 personen
personen
- 500 gr gnocchi vers of gedroogd
- olijfolie
- 2 courgettes
- 250 gr cherrytomaatjes aan de tak
- peper en zout
- 100 gr pesto recept
- Parmezaanse kaas
-
Snijd de courgette in plakjes van ca 1 cm dik. Doe 0,5 tl olijfolie in een mengkom met wat zout en peper. Hussel de courgetteplakjes door de olijfolie. Grill de courgette in een grillpan of in de oven gaar. Zorg dat je de plakjes in één enkele laag over de plaat of pan verdeeld.
-
Maak ondertussen de pesto volgens dit recept Deze link opent in een nieuw tabblad. Zet tot gebruik apart.
-
Kook de gedroogde gnocchi in gezouten kokend water, ongeveer 3 minuutjes. De gnocchi zijn gaar als ze boven komen drijven. Giet ze af en laat uitstomen.
Gebruik je verse gnocchi, dan kun je deze stap overslaan.
-
Verhit wat olijfolie in een grote koekenpan. Voeg de gekookte en afgekoelde gnocchi toe en bak deze totdat deze een goudbruin randje krijgt.
-
Doe de tomaatjes aan de tak bij de gnocchi (eventueel kun je grote trossen losknippen). Laat een paar minuten op medium-hoog vuur meebakken.
-
Voeg dan de pesto toe. Roer even om. Zet een deksel op de pan en laat het 5 minuten op zacht vuur garen. Is het geheel te droog, voeg dan een klein scheutje water toe.
-
Breng op smaak met peper en zout. Serveer de gnocchi pesto met de gegrilde courgette, Parmezaanse kaas en eventueel nog pesto als je die over hebt.
Voedingswaarde (per persoon/stuk)
De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.