Pittige tosti met gehakt (vlamtosti)

Tosti 10 min. 15 beoordelingen
Direct naar het recept
pittige tosti

In het begin van mijn zwangerschap heb ik heel veel tosti’s gegeten. Yes het was weer zover. Ook bij Merlijn was dit zo’n beetje het enige waar ik zin in had. Gewoon een klassieke tosti met ham en kaas en ketchup ernaast. Nu de ergste misselijkheid weer voorbij is, is mijn eet repertoire ook weer wat uitgebreid. Het is niet zo als het was, maar ik eet wel weer meer dingen dan in het begin. Er zit warempel variatie in mijn tosti’s. Tijdens een kookdag maakte ik deze vlamtosti met pittig gehakt. Heel lekker! Vooral Annika vindt dit heerlijk. Ik ben zelf nogal voorzichtig met pittig eten (kan niet zoveel hebben), maar Annika houdt er wel van. Maar je kan hem dus zo pittig maken als je zelf wilt. Ook handig voor Sinterklaasavond, als iedereen toch al vol zit van de pepernoten en je niet zo’n grote trek hebt.

Panini in de grill

Je kan natuurlijk gewoon brood gebruiken, maar ik heb gekozen voor panini’s. Die panini’s doen mij denken aan de tijd dat ik nog op kantoor werkte bij het UMCG in Groningen. In het bedrijfsrestaurant at ik heel vaak een panini met tonijn en kaas. Zo lekker! Maar zelf thuis maken kan dus ook. Ik heb zelf een elektrische grill, zo eentje die je dubbel kunt klappen. Dat is echt ideaal, want je kan hier dus hele lekkere tosti’s mee maken. Maar je kan hem ook gebruiken om burgers of kip te grillen, of courgette en aubergine en je kan er ook op gourmetten. Wij gebruiken hem best wel vaak. Wel voornamelijk voor tosti’s. Deze vlamtosti ga ik in ieder geval nog vaker maken. Kijk hier Deze link opent in een nieuw tabblad voor nog meer lekkere tosti recepten.

pittige tosti
vlamtosti
10 minuten

Pittige tosti met gehakt (vlamtosti)

Lekkere vlamtosti met pittig gehakt en kaas. De hit van iedere voetbalkantine, maar je kan hem ook makkelijk zelf maken. Wil je het recept?
pittige tosti

Ingrediënten voor 2 personen

2

personen

Ingrediënten voor 2 pittige tosti’s
  • 2 panini’s
  • 150 gr gehakt
  • 1 sjalotje
  • 1 tl sambal (of meer naar wens)
  • 1 el tomatenpuree
  • 2 plakken kaas
  • Zout
  • Olijfolie
Lekker erbij
  • Chilisaus
Zo maak je het
  1. Pel en snipper het sjalotje. Fruit deze aan in iets olijfolie.
  2. Voeg de tomatenpuree en de sambal toe en bak dit mee. Voeg vervolgens het gehakt toe en bak dit rondom aan. Breng het gehakt verder op smaak met wat zout.
  3. Verdeel het gehakt over de panini’s en beleg ze met kaas.
  4. Leg de pittige tosti tussen je grill of tosti-ijzer en grill totdat het broodje goudbruin zijn. Serveer de vlamtosti met chilisaus.

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.

tosti met pittig gehakt
tosti met pittig gehakt
quote pauline

Pauline

Pauline (oprichtster van Uit Paulines Keuken) is een groot liefhebber van koken, goede koffie, lokale marktjes bezoeken en het verzamelen van kookboeken. Haar passie voor eten vormt de rode draad in haar leven.

Lees meer over Pauline

Wat vind je van dit recept?

4 van 15 stemmen (15 beoordelingen zonder reactie)

Geef je beoordeling

Beoordeling recept




Je reactie

Pauline

Vind je onze recepten handig? 💛

Stel Uit Paulines Keuken in als jouw voorkeursbron in Google. Zo vind je onze recepten sneller terug én mis je geen nieuwe inspiratie.

Stel in als voorkeursbronDeze link leidt naar een externe website en opent in een nieuw venster.