Ga terug
+ servings
35 minuten

Kerstdessert: Gepocheerde peren met warme chocoladesaus

Yum! Gepocheerde peren met warme chocoladesaus en vanille ijs. Het ultieme toetje, maar wel heel makkelijk om te maken. Ik geef je het recept.
peren met chocoladesaus

Ingrediënten voor 4 personen

4
Ingrediënten voor 4 personen
  • 4 peren bijv. conference
  • 300 ml water
  • Sap van een halve citroen
  • 60 ml honing
  • 1 kaneelstokje
  • 3 st. kruidnagel
  • 1 vanillepeul
Chocoladesaus
  • 125 ml slagroom
  • 75 gr pure chocolade
Lekker erbij
  • 4 bollen vanille ijs
  • 8 amaretti koekjes
Zo maak je het
  1. Schil de peren en verwijder het klokhuis via de onderkant van de peer, doe ze in een pannetje.
  2. Kook 300 ml water in een pannetje. Voeg het kaneelstokje, de kruidnagel en een opengesneden vanillestokje toe. Voeg de honing en het sap van een halve citroen toe en zet de peren op een laag vuur. Pocheer de peren in ongeveer 30 minuten gaar. In principe zijn ze al gaar natuurlijk, het is meer de bedoeling dat ze zacht worden en de smaken opnemen.
  3. Verwarm de slagroom in een steelpannetje. Hak de chocolade grof en meng dit door de hete slagroom.
  4. Verdeel de gepocheerde peren over 4 bordjes. Giet de warme chocoladesaus over de peren en verkruimel hier wat amaretti koekjes overheen. Serveer met een bol vanille-ijs.

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.