Vandaag delen we het recept van deze lekkere zadencrackers van havermout. Ja, je leest het goed. De crackers zijn gemaakt van havermout. Hierdoor zijn ze lekker voedzaam en geven ze een verzadigd gevoel. We maken ze van havermeel. Dit kun je kant en klaar kopen. Wij halen het altijd bij de molen De Zandhaas. Maar je kunt ook heel gemakkelijk zelf havermeel maken. Want eigenlijk is het gewoon gemalen havermout. Je kunt de havermout fijn malen in de keukenmachine en klaar is je havermeel.

Als topping voor deze zadencrackers van havermout gebruiken we verschillende soorten pitten en zaden. We kiezen voor pompoenpitten, lijnzaad en sesamzaad. Maar hierin kun je natuurlijk variëren, net wat je lekker vindt. Denk bijvoorbeeld aan zonnebloempitten, sesamzaadjes, maanzaad of chiazaad. Het kan allemaal! De zadencrackers zijn lekker voor bij het ontbijt of de lunch. Of als tussendoortje, met een lik verse hummus. Yum!

Zadencrackers van havermoutZadencrackers van havermout

Ingrediënten voor 8 crackers
150 gr havermeel
90 ml water
2 tl olie
Peper en zout
3 el pompoenpitten
3 el lijnzaad
3 el sesamzaad

Zo maak je het
Verwarm de oven voor op 175 graden Celsius (hetelucht)

Meng de havermeel met het water en de olie. Breng op smaak met peper en zout.

Maak er een deegje van door alle ingrediënten goed te mengen.

Rol het deeg uit tussen 2 vellen bakpapier.

Snijd het deeg vervolgens in gelijke rechthoeken en bestrijk de bovenkant met water.

Bestrooi het deeg met de pompoenpitten, lijnzaad en het sesamzaad.

Zadencrackers van havermout

Leg de crackers op een bakplaat bekleed met bakpapier. Bak de zadencrackers in 30 minuten gaar in de oven. Keer ze tussentijds om als de onderkant nog niet knapperig is. Over het algemeen geldt: hoe dunner uitgerold, hoe knapperiger ze worden.

Laat de crackers afkoelen en serveer ze eventueel met wat hummus.

Zadencrackers van havermoutZadencrackers van havermoutZadencrackers van havermout

Zadencrackers van havermout

Vandaag delen we het recept van deze lekkere zadencrackers van havermout. Ja, je leest het goed. De crackers zijn gemaakt van havermout.
Zadencrackers van havermout

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.

quote pauline

Pauline

Pauline (oprichtster van Uit Paulines Keuken) is een groot liefhebber van koken, goede koffie, lokale marktjes bezoeken en het verzamelen van kookboeken. Haar passie voor eten vormt de rode draad in haar leven.

Lees meer over Pauline

Wat vind je van dit recept?

3.92 van 12 stemmen (12 beoordelingen zonder reactie)

Geef je beoordeling

Beoordeling recept




Je reactie

Tiramonchou

Koffie in je toetje

Koffie na het eten of toch liever een toetje? Ik kies heel graag voor allebei. Zeker als de koffie verwerkt zit in iets romigs, luchtigs of chocoladeachtigs. Met deze 7 koffie desserts zet je een fijne afsluiter op tafel, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan.

7 x koffie desserts