Witte truffelpizza met prosciutto

Pizza recepten
Direct naar het recept

Deze witte truffelpizza met prosciutto aten wij voor het eerst bij restaurant The Pool in Groningen. En dat smaakte naar meer. Thuis zijn we meteen aan de slag gegaan en hebben we deze pizza nagemaakt, naar ons eigen recept natuurlijk. Ik ben dol op truffel en eet het liefst alles met truffel. Nee, zonder gekheid. Deze pizza met truffel en prosciutto is een top combinatie. Voor de verandering maken we eens een witte pizza op basis van mascarpone, in plaats van tomatensaus. Superlekker! Deze witte truffelpizza is het perfecte maaltje voor de vrijdagavond. Relaxed het weekend beginnen met een lekker hapje en een drankje.

Voor deze pizza hebben we een truffel tapenade gebruikt van Acqualagna. Dit kun je onder andere kopen bij Foodelicious in Rotterdam (ook online) en bij meerdere speciaalzaken. Superlekker! Je zou ook een truffelolie kunnen gebruiken. Nu ik dit artikel aan het schrijven ben, krijg ik meteen weer trek in deze pizza. Ik denk dat ik hem maar snel weer ga maken. Ik ben benieuwd, zijn er meer mensen met een truffelverslaving hier? Of ben ik de enige? Laat het achter in de comments, dat vind ik leuk!

 

Witte truffelpizza met prosciutto

Deze witte truffelpizza met prosciutto moet je een keer geproefd hebben. De combinatie van truffel, mascarpone en ham is superlekker!

Ingrediënten voor 2 personen

2

st.

Ingrediënten voor 2 pizza's
  • 350 gr bloem
  • 210 ml lauwwarm water
  • 5 gr gist
  • 7 gr zout
  • Scheutje olijfolie
  • 4 el mascarpone
  • 2 tl truffel tapenade
  • 100 gr Prosciutto
  • Parmezaan
  • 40 gr Rucola
Zo maak je de witte truffelpizza
  1. Verwarm de pizzasteen voor op de hoogste stand van je oven, met onder en bovenwarmte. Bij mij is dit 250 graden.
  2. Ik heb het deeg gemaakt in mijn kenwood keukenmachine. Meng de bloem, het zout en de gist door elkaar en voeg een deel van het water toe. De gist en het zout mogen elkaar niet aanraken, bij het vermengen gebeurt dit uiteraard wel.
  3. Laat de mixer draaien met de deeghaak op de laagste stand. Als het deeg te droog is voeg je nog wat extra water toe. Voeg op het laatst een klein scheutje olijfolie toe.
  4. Het deeg is klaar als het zich tot een bal vormt, die los laat van de zijkanten. Het mag best nog een beetje plakkerig aanvoelen.
  5. Laat het deeg ongeveer 1 uur rijzen op een warme plek onder een natte theedoek, het deeg is goed gerezen als het in volume verdubbeld is.
  6. Verdeel het deeg in twee helften en maak hier bolletjes van. Laat deze ongeveer een half uurtje rusten onder een stukje folie of natte theedoek.
  7. Maak in de tussentijd de truffelpasta. Meng de mascarpone met de truffeltapenade.
  8. Na het rusten druk je het deeg met je handen een beetje plat. Nu ga je het deeg aan de buitenkant steeds wat verder uitrekken. Dit doe je door het deeg al ronddraaiende platter te maken met de palm van je hand, zorg dat het niet te dun wordt anders scheurt het deeg. Als je het prettiger vindt, kan je uiteraard ook een deegroller gebruiken voor het uitrollen van je pizza.
  9. Bestrijk de pizza’s met de truffel-mascarpone pasta.
  10. Bak de pizza in ongeveer 7 minuten af op de steen. Het is handig om een pizzaschep te gebruiken, die je van te voren bestrooid met semolina meel. Dit voorkomt het plakken van het deeg aan de pizzaschep.
  11. Garneer de witte truffelpizza met de prosciutto, wat rucola en Parmezaan.

Voedingswaarde (per persoon/stuk)

Calorieën: 868kcalKoolhydraten: 136gEiwit: 26gVet: 23gVerzadigd vet: 8gVezels: 6gSuiker: 1g

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.

quote pauline

Pauline

Pauline (oprichtster van Uit Paulines Keuken) is een groot liefhebber van koken, goede koffie, lokale marktjes bezoeken en het verzamelen van kookboeken. Haar passie voor eten vormt de rode draad in haar leven.

Lees meer over Pauline

Wat vind je van dit recept?

Geef je beoordeling

Beoordeling recept




Je reactie

Pauline

Vind je onze recepten handig? 💛

Stel Uit Paulines Keuken in als jouw voorkeursbron in Google. Zo vind je onze recepten sneller terug én mis je geen nieuwe inspiratie.

Stel in als voorkeursbronDeze link leidt naar een externe website en opent in een nieuw venster.