
Witte asperge lasagne
De lente is begonnen en dat betekent dat het tijd is voor het witte goud: asperges! Die kun je natuurlijk traditioneel bereiden, maar je kunt ook een beetje experimenteren in de keuken. Deze witte asperge lasagne is dan ook een superleuke manier om je liefde voor asperges op een totaal andere manier te uiten. Deze ovenschotel is een heerlijke combinatie van romige bechamelsaus, beetgare witte asperges en een verrassend frisse twist van citroen en verse kruiden. Deze lasagne is verrassend simpel te maken: het resultaat is een smaakvol en indrukwekkend gerecht dat perfect past bij een lenteavond met vrienden of familie.



We zijn genomineerd!
We zijn genomineerd voor website van het jaar 2023! Help jij ons deze mooie titel binnen te slepen? Stem op ons en maak kans op mooie prijzen.
StemmenIngrediënten voor 4-6 personen
- 1,5 kg witte asperges
- 2 uien
- 3 takjes basilicum
- 3 citroenen
- 16 (groene) lasagnevellen
- 75 gr bloem
- 750 ml volle melk
- 75 gr roomboter
- 100 gr belegen kaas (geraspt)
- 3 tl venkelzaad
- 4 el kappertjes
- 60 gr pijnboompitten
- peper en zout
Materiaal
- ovenschaal van 20 x 20 cm
Zo maak je het
Verwarm de oven voor op 200 graden (elektrisch) of 180 graden (hetelucht).
Schil de asperges, haal het harde stukje aan de onderkant van de asperges er af. Breng in een ruime pan water aan de kook en kook de asperges in 5 minuten beetgaar.
Haal de schil van de ui en hak fijn, smelt de boter in de steelpan en bak de ui samen met het venkelzaad 4-5 minuten op laag vuur. Voeg in 1 keer alle bloem toe, roer goed door en blijf 2 minuten stevig doorroeren. Roer beetje voor beetje de melk erbij tot er een gladde dikke saus ontstaat. Haal van het vuur en breng de saus goed op smaak met peper en zout.
Vet een ovenschaal in met een beetje boter of olie en verdeel een 3-4 eetlepels saus over de bodem. Leg er een laag lasagnevellen op, een flinke laag saus, een handje geraspte kaas, een laag asperges en flink wat citroenrasp.
Leg daar weer een laag lasagnevellen op, laag saus, handje geraspte kaas, citroenrasp. Leg daarop het laatste laagje lasagne vellen, flinke laag saus, geraspte kaas, citroenrasp en een rijtje asperges.
Bak de lasagne ongeveer 30-35 minuten in de oven.
Tip: zet de laatste 5 minuten de grill van de oven aan, zodat de asperges en de bechamelsaus mooi bruin kleuren.
Rooster ondertussen de pijnboompitten in een droge koekenpan, tot ze goudbruin zijn.
Laat de lasagne uit de oven even 5-10 minuten op het aanrecht staan. Garneer met de basilicumblaadjes, kappertjes en geroosterde pijnboompitten.


Was het lekker? Of heb je een vraag? Laat het vooral weten via Instagram of Facebook. Heb je dit gemaakt, deel het dan met de #UITPAULINESKEUKEN. Vinden we superleuk!
Word gratis MEMBER van Uit Paulines Keuken en bewaar al je favoriete recepten en maak weekmenu’s in je persoonlijke account & profiteer van exclusieve aanbiedingen.
Meld je aan