Vijgenbrood met noten voor bij je kaasplank

Vijgenbrood met noten voor bij je kaasplank

Ik ben dol op kaas en je maakt mij dan ook superblij met een lekker kaasplankje. Extra lekker vind ik zoet vijgenbrood met blauwe kaas. Ja echt! Jaren geleden gruwelde ik van blauwe kaas, maar nu vind ik het heerlijk. Vooral in combinatie met iets zoets dus. Vandaag deel ik het recept van dit vijgen notenbrood. Dit is zo ontzettend makkelijk om te maken. Je hebt slechts 3 ingrediënten nodig; gedroogde vijgen, noten en een beetje kaneel. En een keukenmachine! Ook leuk om dit weg te geven als culi cadeautje. Eigenlijk is dit de simpele versie van Pan Forte (deze koop je bij de Deli) dat is ook een vijgenbrood maar dan met heel veel specerijen.

Lekker bij een kaasplankje
Je eet dit dus met kaas. Blauwe kaas is het lekkerst, maar een andere kaas kan ook. Op een kaasplankje leg je meestal een stuk of vijf kazen. Een zachte geitenkaas (of een lekkere schapenkaas), een witschimmelkaas zoals brie of camembert. Eentje met een rode korst, zoals Port Salut of  Taleggio (mijn favoriet). Daarnaast nog een stukje harde kaas zoals een wat oudere boerenkaas, een stukje truffelkaas of gewoon belegen. En een blauwe kaas. Ik heb mijn favoriet hierin nog niet gevonden, want iedere keer neem ik wat anders mee en dan vergeet ik weer welke het was. Volgende keer even noteren dus. De kaasplank kleed je dan verder aan met wat toast en fruit zoals druiven of verse vijgen en dit notenbrood. Ook lekker is om er een perenchutney bij te serveren.

Kaas een dure hobby
Ik haal mijn kaas voor een kaasplank graag bij de speciaalzaak. Ik vind het leuk om tussen al die kaasjes te neuzen en een beetje te proeven. Alleen zijn dit vaak ook goede verkopers. Zo nam ik tijdens onze buurtbarbecue een kaasplank mee van €70,- Ik had even niet op de prijzen gelet en dacht alleen maar ja dat is lekker, en oh ja doe daar ook maar een stukje van. Kwam ook door een fantastische truffel Pecorino, die aardig aan de prijs was, maar wel ontzettend lekker. In ieder geval was mijn kaasplank duurder dan de barbecuekosten voor een heel gezin haha. Ach je bent foodie of niet he? Maar zo gek hoeft dat dus niet, je hebt ook hele lekkere betaalbare kazen. Ik ben benieuwd wat je van dit vijgenbrood vindt? Is het een keeper?

Vijgenbrood met noten
Vijgenbrood met noten

Ingrediënten voor 1 rol (voor 15 kleine plakjes)
200 gr gedroogde vijgen
100 gr amandelen zonder vlies
0,5 tl kaneel

Zo maak je het
Doe alle ingrediënten in een keukenmachine en maal het fijn. Het mengsel is klaar als het zich tot een bal vormt en aan elkaar plakt. Je kan de amandelen ook wat grover laten en pas later toevoegen aan de gepureerde vijgen.

Maak er een rol van met je handen en verpak deze in bakpapier.

Laat het vijgenbrood even opstijven in de koelkast en serveer het met blauwe kaas.

Vijgenbrood met noten Recept Vijgenbrood met noten

 

feest pauline en annika

We zijn genomineerd!

We zijn genomineerd voor website van het jaar 2023! Help jij ons deze mooie titel binnen te slepen? Stem op ons en maak kans op mooie prijzen.

Stemmen

Wat vind jij van dit recept?

3.5 (22 stemmen)

Was het lekker? Of heb je een vraag? Laat het vooral weten via Instagram of Facebook. Heb je dit gemaakt, deel het dan met de #UITPAULINESKEUKEN. Vinden we superleuk!

Tags

Noten recepten Kerst Oud en nieuw Verjaardag Borrelhapjes

Log in of maak een account aan

Om favorieten op te slaan moet je ingelogd zijn.

Registeer of log in

Wil je geen recept missen?

Meld je dan gratis aan voor onze nieuwsbrief.

Schrijf je in