Deze lasagne met pompoen is zo lekker! En een keer wat anders dan gewone lasagne. We gebruiken pompoen lasagne bladen en dat maakt dit een echte groentelasagne. Deze koolhydraatarme lasagne bladen kan je tegenwoordig kant en klaar kopen in de supermarkt. Maar je kan ze ook heel makkelijk zelf maken. Het is gewoon een kwestie van een pompoen in hele dunne plakjes snijden. Dat gaat het beste met een mandoline. In dit recept voor pompoenlasagne voegen we mozzarella toe, maar het is ook lekker met geitenkaas. Probeer het zelf maar eens.

ingredient pompoen
Lasagne met pompoen

 

1 uur 5 minuten

Lasagne met pompoen

Lekker lasagne met pompoen recept met pompoen bladen. Gezond en koolhydraatarm dus. Maar wel heel lekker door de bechamelsaus. Meer weten?
Lasagne met pompoen

Ingrediënten voor 4 personen

4

personen

Ingrediënten voor 4 personen
  • 1 flespompoen of pompoen lasagne bladen
  • 400 gr spinazie
  • 1 ui
  • 2 teentjes knoflook
  • 0,5 rode peper
  • 800 gr tomatenblokjes uit blik
  • 2 tl oregano
  • Peper en zout
  • Olijfolie
Bechamelsaus
  • 25 gr boter
  • 30 gr bloem
  • 500 ml melk
  • 75 gr geraspte oude kaas
  • Snuf nootmuskaat
  • Peper en zout
Zo maak je deze lasagne met pompoen:
  1. Verwarm de oven voor op 180 graden hetelucht.
  2. Begin met het maken van de bechamelsaus. Laat de boter smelten in een steelpan. Voeg de bloem toe en roer het met een pollepel door elkaar. Laat de bloem op een zacht vuur een paar minuten garen. Meng met een garde beetje voor beetje de koude melk bij de bloem, totdat er een gladde saus ontstaat. Laat het een paar minuten zachtjes koken terwijl je blijft roeren. Meng de helft van de geraspte oude kaas door de saus. Breng de bechamelsaus op smaak met wat peper, zout en nootmuskaat. Zet apart.
  3. Pel en snipper de ui en hak de knoflook en de chili peper fijn. Fruit dit aan in een pan met wat olijfolie. Voeg beetje bij beetje de spinazie toe en bak mee tot alles geslonken is.
  4. Voeg de tomatenblokjes toe en breng de saus op smaak met de oregano en peper en zout. Laat de saus ongeveer 5-10 minuten pruttelen.
  5. Schil de pompoen en verwijder de pitten en de draden. Snijd de pompoen in hele dunne plakjes met behulp van een mandoline. Je kan ook kant en klare pompoen lasagne bladen gebruiken.
  6. Neem een ovenschaal Deze link opent in een nieuw tabblad en verdeel een flinke lepel tomaten-spinaziesaus over de bodem van de schaal.Verdeel de plakjes pompoen over de tomatensaus. Verdeel daarover een paar lepels van de bechamelsaus. Herhaal deze stappen totdat alles op is. Eindig met een laagje bechamelsaus.
  7. Verdeel de overgebleven oude kaas over de pompoen lasagne.

    Bak de lasagne met pompoen in ongeveer 35-40 minuten af in de voorverwarmde oven.

Voedingswaarde (per persoon/stuk)

Calorieën: 415kcalKoolhydraten: 58gEiwit: 19gVet: 16gVerzadigd vet: 9gVezels: 11gSuiker: 21g

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.

Veelgestelde vragen over lasagne met pompoen

Zeker. Pompoen lasagnebladen (te koop in de grotere supermarkt) werken heel fijn en schelen een hoop snijwerk. Gebruik je verse flespompoen, snijd ’m dan echt flinterdun met een mandoline. Te dikke plakken blijven namelijk hard, ook al ruikt de lasagne al heerlijk uit de oven.

Rustig werken is hier het geheim. Laat de bloem even garen in de boter en voeg daarna de koude melk beetje bij beetje toe terwijl je blijft kloppen met een garde. Gaat het toch mis? Geen stress: even flink doorroeren of de staafmixer erin en je saus is zo weer glad.

Spinazie laat veel vocht los. Laat de saus daarom even goed pruttelen zodat het meeste vocht verdampt. Druk de spinazie eventueel licht uit in de pan. Zo krijg je mooie lagen en geen natte bodem.

Jazeker! Je kunt ’m helemaal opbouwen en afgedekt in de koelkast zetten. Haal ’m wel een half uurtje voor het bakken eruit, dan gaart alles gelijkmatig en krijgt de bovenkant dat fijne goudbruine kaaskorstje.

Lasagne met pompoen
Pompoenlasagne
quote pauline

Pauline

Pauline (oprichtster van Uit Paulines Keuken) is een groot liefhebber van koken, goede koffie, lokale marktjes bezoeken en het verzamelen van kookboeken. Haar passie voor eten vormt de rode draad in haar leven.

Lees meer over Pauline

Wat vind je van dit recept?

4.60 van 5 stemmen (5 beoordelingen zonder reactie)

Geef je beoordeling

Beoordeling recept




Je reactie

Tiramonchou

Tiramonchou met kersen

Dit wil je proeven

In deze tiramonchou komen twee van mijn lievelingstoetjes samen in één grote schaal: monchoutaart en tiramisu. Je kent die klassieke monchoutaart met kersen vast wel, met die lekkere bodem van koekkruimels. Nu maken we daar een soort tiramisu van door lange vingers in de koffie te dopen.

Bekijk recept