Deze Green Goddess dressing… daar blijf je van lepelen. Hij is fris, kruidig, romig en zit bomvol smaak. Wij maken ’m met spinazie, basilicum, Parmezaanse kaas en cashewnoten. Zó lekker, dat we ‘m het liefst overal overheen gieten.

Waar komt de Green goddess dressing vandaan?

De Green goddess dressing komt oorspronkelijk uit Amerika en bestaat al sinds de jaren 20. De saus werd bedacht door een chef in het Palace Hotel in San Francisco, als ode aan het toneelstuk The Green Goddess. De basis was toen al romig, kruidig en groen van kleur; en dat is vandaag de dag nog steeds zo. Inmiddels bestaan er allerlei variaties, met ingrediƫnten als yoghurt, avocado of zelfs ansjovis, maar altijd met veel verse groene kruiden. Wij maken onze versie met spinazie, basilicum, Parmezaanse kaas en walnoten. Lekker fris Ʃn romig!

Waar is deze Green goddess dressing lekker bij?

Waar smaakt deze Green goddess dressing lekker bij? Eigenlijk overal bij waar je een beetje zon, romigheid en wat fris op je bord wil. Denk aan:

Green goddess dressing
spinazie recept
10 minuten

Green goddess dressing

Ontdek het recept voor green goddess dressing met spinazie, basilicum en cashewnoten. Eenvoudig te maken saladedressing!
Green goddess dressing

Ingrediƫnten voor 1 personen

1

portie

Ingrediƫnten voor 1 portie
  • 30 gr babyspinazie
  • 2 teentjes knoflook
  • 1 sjalot
  • Sap + rasp van een halve citroen
  • 30 gr Parmezaanse kaas
  • 2 el sushi-azijn of rijstazijn of witte wijnazijn
  • 40 gr cashewnoten rauw of ongebrand
  • 20 gr basilicum
  • 40 ml olijfolie
  • Peper en zout
Zo maak je het
  1. Pel en snipper de sjalot. Verwijder de velletjes van de knoflook en hak in grove stukken.
  2. Meng alle ingrediƫnten voor de green goddess dressing in het hakmolentje van je staafmixer Deze link opent in een nieuw tabblad glad. Breng op smaak met peper en zout.

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.

Green goddess dressing
quote pauline

Pauline

Pauline (oprichtster van Uit Paulines Keuken) is een groot liefhebber van koken, goede koffie, lokale marktjes bezoeken en het verzamelen van kookboeken. Haar passie voor eten vormt de rode draad in haar leven.

Lees meer over Pauline

Wat vind je van dit recept?

3.79 van 14 stemmen (14 beoordelingen zonder reactie)

Geef je beoordeling

Beoordeling recept




Je reactie

Pauline

Vind je onze recepten handig? šŸ’›

Stel Uit Paulines Keuken in als jouw voorkeursbron in Google. Zo vind je onze recepten sneller terug Ʃn mis je geen nieuwe inspiratie.

Stel in als voorkeursbronDeze link leidt naar een externe website en opent in een nieuw venster.