Gevulde pastaschelpen met gehakt

Familie recepten 25 + 15 min. 43 beoordelingen
Direct naar het recept
Gevulde pastaschelpen met gehakt
Zin in een lekkere gevulde pasta? Maak dan eens deze  pastaschelpen met gehakt en een lekkere snelle tomatensaus. Dit simpele maar lekkere recept maak je heel gemakkelijk met blikjes tomaat. Wij gebruiken daarvoor onze favoriet: pomodorini tomaatjes uit blik. Die vind je gewoon in het schap bij de tomatenblokjes. Ze zijn niet alleen veel lekkerder van smaak, de saus is ook 2x zo snel ingekookt als wanneer je gewone tomatenblokjes gebruikt. De pastasaus wordt extra smaakvol door fijngehakte verse rozemarijn en het venkelzaad. Je kunt de saus ook gebruiken door spaghetti of tussen lasagne vellen. Kijk hier voor nog meer lekkere pasta recepten.
Gevulde pastaschelpen met gehakt
Gevulde pastaschelpen met gehakt

 

40 minuten

Gevulde pastaschelpen met gehakt

Lekker gevulde pasta recept met gehakt en tomaten. Deze pastaschelpen staan in 25 minuten in de oven. Lees hier verder!
Gevulde pastaschelpen met gehakt

Ingrediënten voor 4 personen

4

Ingrediënten voor 4 personen
  • 400 gr pasta schelpen
  • 500 gr gehakt
  • 800 gr pomodorini tomaten uit blik
  • 2 uien
  • 4 el pesto
  • 4 el pijnboompitjes
  • 2 tl venkelzaad
  • 4 takjes rozemarijn
  • 2 takjes basilicum
  • Peper en zout
Zo maak je het
  1. Verwarm de oven voor op 200 graden (elektrisch), 180 graden (hetelucht).
  2. Zet een flinke pan met water op, breng aan de kook, voeg royaal zout toe en kook de pastaschelpen in 7-8 minuten gaar. Giet ze af door een vergiet en laat ze afkoelen (schud ze wel af en toe los van elkaar, spoel ze eventueel met koud water af zodat ze niet aan elkaar blijven plakken).
  3. Haal de schil van de uien en snijd fijn. Haal de naaldjes van de rozemarijn en hak ze fijn. Verhit olijfolie in een ruime koekenpan en fruit de ui in 3-4 minuten op laag vuur tot het lichtbruin ziet. Voeg het venkelzaad en fijngehakte rozemarijn toe en bak 1-2 minuten mee. Schep het gehakt er door en bak al omscheppend bruin.
  4. Doe de tomatenblokjes in de pan bij het gehakt en laat op hoog vuur inkoken tot een dikke saus. Breng op smaak met zout en peper.
  5. Schep 2 eetlepels saus op de bodem van de ovenschaal. Vul de pastaschelpen met de gehaktsaus en leg ze in een ruime ovenschaal. Of gebruik wanneer nodig 2 ovenschalen. Zet de ovenschaal 15 minuten in de oven om de pastaschelpen weer opnieuw te verwarmen.
  6. Rooster de pijnboompitjes in een droge koekenpan. Verdeel de pesto over de pastaschelpen, garneer met wat blaadjes basilicum en bestrooi met de pijnboompitjes.

Voedingswaarde (per persoon/stuk)

Calorieën: 788kcalKoolhydraten: 95gEiwit: 39gVet: 28gVerzadigd vet: 10gVezels: 8gSuiker: 14g

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.

Gevulde pastaschelpen met gehakt
Gevulde pasta

Marianne is foodstylist en fotograaf. Naast een enorme passie voor het fotograferen van eten is ze ook gek op koken. Het liefste zou ze wekelijks etentjes geven. Van een tiptop gestylde tafel met in de keuken opgemaakte bordjes tot een tafel vol schalen antipasti.

Wat vind je van dit recept?

4 van 43 stemmen (43 beoordelingen zonder reactie)

Geef je beoordeling

Beoordeling recept




Je reactie

Tiramonchou

Tiramonchou met kersen

Dit wil je proeven

In deze tiramonchou komen twee van mijn lievelingstoetjes samen in één grote schaal: monchoutaart en tiramisu. Je kent die klassieke monchoutaart met kersen vast wel, met die lekkere bodem van koekkruimels. Nu maken we daar een soort tiramisu van door lange vingers in de koffie te dopen.

Bekijk recept