Auberginerolletjes met ricotta

Makkelijke recepten 30 min. 2 beoordelingen
Direct naar het recept
auberginerolletjes

Mmm aubergine rolletjes met ricotta en zongedroogde tomaatjes. Zacht, sappig en crunchy tegelijk, superlekker! En nog gezond ook! Ideetje voor komend weekend? Wij zijn dol op gegrilde groentes en dan aubergine en courgette in het bijzonder. Met gegrilde aubergine kan je zoveel lekkers maken, zoals deze aubergine hapjes bijvoorbeeld. Heel eenvoudig maar met groots resultaat.

30 minuten

Auberginerolletjes met ricotta

Auberginerolletjes met ricotavulling! YUM! Superlekker en gezond hapje voor bij de borrel. Ga jij ze proberen?
auberginerolletjes

Ingrediënten voor 8 personen

8

st.

Ingrediënten voor 8 st.
  • 1 grote aubergine
  • 1 teentje knoflook
  • 4 zongedroogde tomaatjes
  • 50 gr pesto
  • 125 gr ricotta
  • 1 el pijnboompitten
  • 1 takje verse basilicum
  • Peper en zout
  • Olijfolie
Zo maak je het
  1. Snijd de aubergine in dunne plakken. Dit gaat het beste met een mandoline.
  2. Bestrijk de aubergines met een beetje olijfolie. Grill de aubergine aan weerszijden goudbruin. Dit kan in een grill apparaat maar ook gewoon in een grillpan. Breng de plakjes aubergine op smaak met wat peper en zout.
  3. Roer de ricotta los in een kommetje. Hak de knoflook, de basilicum en de zongedroogde tomaatjes fijn en meng dit door de ricotta.
  4. Rooster de pijnboompitjes kort in een droge koekenpan. Meng dit door de vulling. Breng de ricotta-vulling verder op smaak met peper en zout.
  5. Verdeel een lepel van de vulling over een plakje aubergine. Rol de aubergine voorzichtig op. Verdeel een lepeltje pesto over de bovenkant. Steek een prikkertje in de auberginerolletjes en serveer ze meteen.

De voedingswaarden op deze website worden automatisch berekend en dienen daarom uitsluitend als indicatie.

auberginerolletjes
quote pauline

Pauline

Pauline (oprichtster van Uit Paulines Keuken) is een groot liefhebber van koken, goede koffie, lokale marktjes bezoeken en het verzamelen van kookboeken. Haar passie voor eten vormt de rode draad in haar leven.

Lees meer over Pauline

Wat vind je van dit recept?

5 van 2 stemmen (2 beoordelingen zonder reactie)

Geef je beoordeling

Beoordeling recept




Je reactie

Tiramonchou

Koffie in je toetje

Koffie na het eten of toch liever een toetje? Ik kies heel graag voor allebei. Zeker als de koffie verwerkt zit in iets romigs, luchtigs of chocoladeachtigs. Met deze 7 koffie desserts zet je een fijne afsluiter op tafel, zonder dat je uren in de keuken hoeft te staan.

7 x koffie desserts